نکاتی که در تدوین ویدیو اینستاگرام باید رعایت کنید

نکاتی که در تدوین ویدیو اینستاگرام باید رعایت کنید: تدوین ویدیوهای اینستاگرام یک هنر است که نیازمند دقت و حوصله است. این ویدیوها باید جذاب و قابل توجه باشند تا بتوانند مخاطبان را به خود جلب کنند. در ادامه به برخی از نکات مهم در تدوین ویدیوهای اینستاگرام می‌پردازیم.

 

دوربین و تجهیزات حرفه‌ای

اولین نکته در تدوین ویدیو اینستاگرام ، ارتقا کیفیت ویدیو از طریق استفاده از دوربین و تجهیزات حرفه‌ای، نورپردازی مناسب، و ویرایش حرفه‌ای توجه کرد. این موارد می‌توانند به زیبایی و جذابیت ویدیو کمک کرده و باعث شود که مخاطبان به راحتی تمایل داشته باشند آن را تماشا کنند.خوشبختانه، با سرمایه گذاری در تجهیزات دوربین حرفه ای نیازی به شکستن پول ندارید. تلفن هوشمند شما، می تواند به عنوان ابزار خلاقانه شما عمل کند.

 نورپردازی

Prioritize Lighting

دومین نکته در تدوین ویدیو اینستاگرام ، نورپردازی مناسب برای دستیابی به کیفیت ویدیویی چشمگیر ضروری است. از شرایط نوری سخت که می تواند باعث ایجاد اثر وحشتناک “سوختن” شود، اجتناب کنید. درعوض، مطمئن شوید که منبع نور شما جلوی شماست یا سوژه شما را به جای خیره شدن مستقیم به دوربین، روشن می کند. هنگام عکاسی در فضای باز، از ساعت طلایی که یک ساعت قبل از غروب یا پس از طلوع خورشید رخ می دهد، برای نور طبیعی بهینه استفاده کنید.

 

 شات های خود را ثابت کنید

 

نکاتی که در تدوین ویدیو اینستاگرام باید رعایت کنید

ثبات کلیدی برای ارائه صحنه های قابل درک و جذاب است. نماهای لرزان می توانند بینندگان را منصرف کنند، بنابراین برای حفظ ثبات این تکنیک ها را در نظر بگیرید:

 • آرنج های خود را روی یک سطح صاف قرار دهید.
 • دوربین خود را در برابر یک جسم ثابت ثابت کنید.
 • دوربین یا تلفن خود را با هر دو دست بگیرید و به آرامی آن را روی سینه خود فشار دهید و آرنج خود را قفل کنید.

این روش‌ها لرزش‌های ناخواسته دوربین را از بین می‌برند و اطمینان حاصل می‌کنند که محتوای ویدیوی شما ظاهری حرفه‌ای دارد.

 

 قانون یک سوم را بپذیرید

 

Steady Your Shots

 

قدرت قابلیت شبکه موجود در اکثر دوربین گوشی های هوشمند را برای ویدیوهای اینستاگرام خود باز کنید. این تکنیک صفحه دوربین شما را با استفاده از دو خط افقی و دو خط عمودی به 9 بخش مساوی تقسیم می کند. برای ایجاد عکس های بصری جذاب، سوژه خود را در تقاطع دو تا از این خطوط قرار دهید. این نقاط به طور طبیعی چشم بیننده را به خود جلب می کنند و برای برجسته کردن اشیاء خاص ایده آل هستند و برای نمایش محصولات یا ویدیوهای پرتره عالی هستند.

برای فعال کردن ویژگی شبکه در دوربین تلفن خود، به بخش “تنظیمات” بروید و آن را در تنظیمات “دوربین” قرار دهید.

 

رای فعال کردن ویژگی شبکه در دوربین تلفن خود، به بخش "تنظیمات" بروید و آن را در تنظیمات "دوربین" قرار دهید

 

با اجرای این استراتژی‌های مدرن، می‌توانید به‌طور مداوم ویدیوهای اینستاگرامی با کیفیت بالا تولید کنید که با مخاطبان شما طنین‌انداز می‌شود و باعث می‌شود آنها برای کسب اطلاعات بیشتر بازگردند.

 

تصویر کوچک کامل را انتخاب کنید

 

صویر بندانگشتی ویدیو

 

تصویر بندانگشتی ویدیو اولین برداشت محتوای اینستاگرام شما است و می تواند باعث ایجاد یا شکستن تعامل بیننده شود. در اینجا چند نکته معاصر وجود دارد که به شما کمک می کند تا تصویر کوچک ویدیوی اینستاگرام ایده آل را انتخاب کنید .

ایجاد یک تصویر کوچک سفارشی: اینستاگرام به شما این امکان را می دهد که یک فریم خاص از ویدیوی خود انتخاب کنید یا یک تصویر سفارشی را به عنوان تصویر کوچک خود آپلود کنید. از این ویژگی برای ایجاد تصویر کوچکی استفاده کنید که محتوای ویدیوی شما را کاملاً نمایش دهد و بینندگان را مجذوب خود کند. شما می توانید با ساخت یک جلد با کمک ابزارهای گرافیک ساز آنلاین یا نرم افزارهای آفلاین از این امر جلوگیری کنید. سپس با کمک ویرایشگرهای ویدیویی آفلاین یا آنلاین آن را در ابتدای ویدیوی اینستاگرام خود اضافه کنید .

برجسته کردن لحظات کلیدی:

فریمی را انتخاب کنید که یک لحظه مهم را ثبت کند یا ماهیت ویدیوی شما را به نمایش بگذارد. این می تواند یک صحنه جذاب، یک عکس محصول کلیدی یا یک حالت چهره جذاب باشد.

شفافیت را حفظ کنید:

مطمئن باشید که تصویر کوچک شما واضح و از نظر بصری جذاب است، حتی در اندازه کوچکتر. از تصاویر درهم ریخته یا بیش از حد شلوغ ، خودداری کنید.

از تصاویر با کیفیت بالا استفاده کنید:

برای حفظ ظاهر حرفه ای، تصاویر با وضوح بالا را انتخاب کنید. تصاویر کوچک با کیفیت پایین می توانند تصور محتوای غیرحرفه ای را ایجاد کنند.

متن را کم اضافه کنید:

اگر ویدیوی شما به زمینه نیاز دارد، متنی مختصر و خوانا را به تصویر کوچک اضافه کنید. از فونت ها و رنگ هایی استفاده کنید که مکمل برند شما هستند و خوانایی را در دستگاه های مختلف تضمین می کنند.

 

ویدیوهای خود را کوتاه نگه دارید

نکته ای دیگر در تدوین ویدیو اینستاگرام ، کوتاه بودن ویدیو ساخته شده است .  وقتی صحبت از فرمت های ویدیویی اینستاگرام می شود، درک محدودیت های اندازه فایل بسیار مهم است. برای اکثر فرمت های ویدیویی در اینستاگرام، حداکثر حجم مجاز فایل 4 گیگابایت است.

با این حال، وقتی صحبت از حلقه‌های اینستاگرام می‌شود ، تفاوت جزئی وجود دارد. ویدیوهای کمتر از 10 دقیقه حداکثر حجم فایل 650 مگابایت دارند . شایان ذکر است که می توانید قرقره هایی ایجاد کنید که طول آن تا 15 دقیقه افزایش یابد.

در نظر گرفتن این محدودیت‌های اندازه ویدیوی اینستاگرام برای جلوگیری از ایجاد ویدیوهای بسیار طولانی که ممکن است نیاز به تنظیمات محتوا از جمله کاهش کیفیت داشته باشند، ضروری است.

 

بیان موضوع و محتوای ویدیو

یکی دیگر از نکاتی که در تدوین ویدیو اینستاگرام باید رعایت کنید این است که بیان موضوع و محتوای ویدیو از طریق عنوان و توضیحات کوتاه باید به خوبی انجام شود. عنوان و توضیحات باید جذاب و مختصر باشند تا کاربران تمایل داشته باشند ویدیو را تماشا کنند.

 

محتوای ویدیویی منحصر به فرد ایجاد کنید

چیزی که شما را متمایز می کند در بیشتر مواقع شما را عالی می کند. تاکتیکی شگفت انگیز برای متمایز شدن با محتوای منحصربفرد و زیباشناختی در دریای ویدیوهای اینستاگرام ارائه دهید. مخاطبان هدف خود را مشخص کنید ، خود را به جای آنها قرار دهید و آنچه را که دوست دارید در صفحه خود به عنوان فالوور ببینید، در نظر بگیرید. یکی از نکات مهم در تدوین ویدیوهای اینستاگرام این است که بحث محتوای ویدیو بسیار مهم است.

باید محتوای ویدیو، جذاب و مفید باشد تا بتواند توجه مخاطبان را به خود جلب کند. محتوای ویدیو می‌تواند شامل آموزش‌ها، نکات، تجربیات شخصی، یا هر موضوع دیگری که قابل توجه باشد، باشد. همچنین، باید محتوای ویدیو، جذابیت برای مخاطبان داشته باشد تا  آنها تمایل داشته باشند آن را تماشا کنند.در دنیای رسانه های اجتماعی ، محتوای ویدئویی با کیفیت بالا بلیط طلایی برای جذب مخاطبان اینستاگرام شماست.

همچنین می توانید از روندهای فعلی الهام بگیرید و محتوای ویدیویی را مطابق با امواج روند ایجاد کنید.

 

اضافه کردن کپشن به ویدیوهای اینستاگرام

 

 1. مشاهده بی‌صدا: بسیاری از کاربران اینستاگرام انتخاب می‌کنند که در فیدهای خود با خاموش بودن صدا پیمایش کنند. چه آن‌ها در مکان‌های عمومی باشند، چه در حال رفت‌وآمد باشند، یا صرفاً تجربه مرور آرام‌تری را ترجیح می‌دهند، تماشای بی‌صدا رایج است. این یکی از دلایلی است که ما دوست داریم ویدیوهایی را با زیرنویس در فید خود ببینیم. توجه مردم را سریعتر به خود جلب می کند و حتی بدون صدا، پیام شما را به سراسر جهان می فرستد. این ممکن است به قدری برای مردم جالب باشد که بخواهند صدا را روشن کنند و دوباره ویدیو را تماشا کنند.
  1. دسترس پذیری: فراگیری یک جنبه حیاتی در ایجاد محتوای رسانه های اجتماعی است. زیرنویس‌ها ویدیوهای شما را برای افراد دارای اختلالات شنوایی در دسترس قرار می‌دهند و به شما این امکان را می‌دهند که به مخاطبان گسترده‌تر و متنوع‌تری دسترسی پیدا کنید.
  2. جلب توجه: در محیطی سریع که کاربران به سرعت فیدهای خود را مرور می کنند، زیرنویس ها نقشی اساسی در جلب توجه بینندگان دارند. یک کپشن به خوبی ساخته شده می تواند کنجکاوی را برانگیزد و کاربران را وادار کند که از محتوای شما دست بکشند و با آن درگیر شوند.
  3. وضوح پیام: شرح‌ها فرصتی برای تقویت و شفاف‌سازی پیام ویدیوی شما فراهم می‌کنند. آن‌ها می‌توانند نکات کلیدی را برجسته کنند، بر طنز تأکید کنند یا زمینه ارائه دهند و اطمینان حاصل کنند که محتوای شما به راحتی قابل درک است.
  4. تعامل: ویدیوهای دارای زیرنویس تمایل به ایجاد نرخ تعامل بالاتر دارند. وقتی بینندگان بتوانند محتوای شما را بدون دردسر درک کنند، احتمالاً با لایک کردن، نظر دادن یا اشتراک‌گذاری با محتوای شما ارتباط برقرار می‌کنند.
  5. صدای تشویقی: زیرنویس‌های جذاب می‌توانند کاربران را ترغیب کنند تا صدا را روشن کنند و ویدیوی شما را با شکوه کامل صوتی و تصویری خود تجربه کنند. این انتقال از تماشای بی‌صدا به تعامل با صدا می‌تواند تأثیر محتوای شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. بسیاری از نرم‌افزارهای آفلاین و سازنده‌های ویدیوی آنلاین وجود دارند که می‌توانید از آنها برای افزودن سریع و مؤثر موسیقی به ویدیوی خود استفاده کنید .
  6. مزایای سئو: کپشن های اینستاگرام نیز به قابلیت کشف کمک می کنند. کلمات کلیدی و عبارات مرتبط در زیرنویس‌ها می‌توانند دید محتوای شما را در نتایج جستجو بهبود بخشند و بخش‌ها را کاوش کنند و مخاطبان بیشتری را جذب کنند.
  7. کوتاه و جذاب: برای حفظ علاقه بینندگان، زیرنویس‌های خود را مختصر نگه دارید. در حین انتقال پیام خود، مطمئن شوید که متن ویدیو را تکمیل می کند نه اینکه آن را تحت تأثیر قرار دهد. افکت‌های متنی پویا یا برچسب‌های متنی ظریف را زمانی که با محتوا و سبک برند شما هماهنگ هستند، آزمایش کنید.

استفاده از هشتگ‌ها

دیگر نکاتی که در تدوین ویدیو اینستاگرام باید رعایت کنید باید به بهینه‌سازی ویدیو برای نمایش در اینستاگرام توجه کرد. این شامل استفاده از هشتگ‌های مرتبط، توضیحات کوتاه و جذاب، و استفاده از تگ‌کردن دیگر کاربران مرتبط با موضوع ویدیو می‌شود.

 

با پذیرش این روش، اطمینان حاصل می‌کنید که محتوای شما شامل، جذاب و قادر به طنین‌اندازی با مخاطبان گسترده‌تر است و در نهایت حضور و تأثیر شما را در پلتفرم افزایش می‌دهد.

 

کلام پایانی

در قلمرو پویا رسانه های اجتماعی، ویدیوهای اینستاگرام ابزار قدرتمند شما برای افزایش تعامل صفحه، تبلیغ موثر محصولات یا خدمات و افزایش حضور شما در رسانه های اجتماعی است. ویدیوهای اینستاگرام سلاح مخفی شما هستند. آنها می توانند به شما کمک کنند تا تعامل صفحه خود را بهبود ببخشید، خدمات یا محصولات خود را با موفقیت تبلیغ کنید، حضور خود را در رسانه های اجتماعی افزایش دهید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *